Info pro ubytované I.

Co čekat od skromného ubytování na Malostatku Blatiny

(nové prostory)

Cena je 100 Kč/osoba/noc

ubytovaní se zavazují ctít a dodržovat ✿ Návštěvní (ne)řád

Od skromného ubytování na Malostatku Blatiny nečekejte čistotu operačního sálu, nerezové kuchyňské nádobí ani Míšeňský porcelán. Můžete se ale spolehnout na to, že si zde uvaříte, že se vyspíte, že Vám v zimě bude teplo a že Vám budou společnost dělat zvířata všeho druhu. Nemůžete se spolehnout na to, že Vás ve čtyři ráno nevzbudí kohout svým kokrháním, že se Vám neusadí kočka ve spacáku, pokud si nezavřete venkovní dvěře, že si jímka nevzpomene, že bude dnes skrz odpad zavánět po celém domě nebo že se do rohu místnosti z venku nezakutálí chuchvalec psích chlupů.

K dispozici je zde záchod s koupelnou, který je pouze k užívání ubytovaných. Dále klubovna s menší kuchyňkou (sporák, trouba, mikrovlná trouba, rychlovarná konvice, pánve a hrnce), dále skromná noclehárna, která je v celé své šířce i výšce určena pro nocležníky. V noclehárně se spí na zemi na vašich karimatkách. Naskýtá se zde i možnost, spát v druhém patře noclehárny, které je také určeno pro spaní. Všichni ubytovaní tak spí v jedné místnosti. Nad klubovnou s kuchyní je též místo pro nocleh maximálně čtyř osoby, kterým nevadí, že se třeba pod nimi dlouho do noci diskutuje nebo zpívá.

Dům centrálně vytápíme, teče teplá voda. Jediná nepříjemnost je ta, že v důsledku úspory teplé vody (a místa v jímce), neteče v kuchyňském dřezu teplá voda. Proto se teplá voda k mytí nádobí vždy musí přinést z nedalekého umyvadla a následně se s ní napustí dřez. Pokud mají ubytovaní zájem, je možnost si do společných prostor pustit naše kočky k občasnému pomazlení nebo i trvalému noclehu. Společné prostory jsou vybaveny kočičím záchodem.

Nejsme si jisti, jak by se situace řešila, pokud by někdo z ubytovaných byl alergický na srst, prach atd. Jinak v naší privátní bytové části máme i psy, pokud zrovna nejsou s námi někde na pastvách. Může se stát, že se občas některý vypraví na Vás podívat, ale jsou hodní, někteří mají i canisterapeutické zkoušky, jelikož jsme se canisterapií zabývali. Venku na dvorku jsou pak další dva psi, kteří jsou extrémě mazliví, takže když budete chtít projít kamkoliv ven ze statku, neuniknete jejich pozornosti.

K povinné výbavě zde na statku patří přezuvky, ešus, spacák, karimatka a příbor. Samozřejmě je zde k dispozici pár talířů i příborů, ale není zaručeno, že jejich počet bude zrovna takový, jako počet ubytovaných.

Ideální počet ubytovaných je 10 - 15 osob. Při počtu 15-20 osob je pobyt možný, ale dosti stísněný. Jezdí k nám i skupiny s počtem okolo dvaceti lidí, ale komfort se tím velice snižuje, na soukromí nehledě. Při tomto počtu se zde dá vyspat i najíst, ale bohužel - jsme jen malostatek. Samozřejmě vždy snáší lépe zdejší podmínky 20 dětí, nežli 20 dospělých a vždy huře v zimě, než v létě, kdy je možno se přes den vyvalovat i na dvorku. Do ubytovacích prostor se chodí přes společný dvorek, kde se pohybuje nepřeberné množství zvířat - psů, koček atd.. Vnitřní prostory se nacházejí nad stodolou a je tedy nutno vyšlapat do nich po delších schodech.

Nejbližší obchod s potravinami je v 3,5 km vzdálených Vrchotových Janovicích a otevřeno má i v sobotu dopoledne. V tomto městysu se dá navštívit i cukrárna nebo jedna ze dvou restaurací. Větší supremarkety jsou pak ve Voticích, Sedlčanech nebo Neveklově (všechna města vzdálena cca 10-13 km).

Nejbližší les je vzdálen kilometr od vesnice. Se svahem na bobování je to bohužel problém. Ačkoliv jsou Šebáňovice poměrně vysoko umístěnou obcí, delší a prudší svah zde bohužel schází. K nejbližšímu koupání je to však pouhých půl kilometru. Jedná se o studený, hluboký a poměrně čistý kamenný lom, který se nalézá u silnice vedoucí od statku směrem na Maršovice.

V okolí je možno navštívit Sportovní a relaxační centrum Monínec, lanový park Slapy, skanzen Vysoký Chlumeczáchrannou stanici Ochrany Fauny ČR v Hrachově i její pobočku ve Voticích, muzeum historických vozidel Retro Auto Muzeum, zámek a zámecký park ve Vrchotových Janovicích, rozhlednu Drahoušek a mnoho dalšího.

Po domluvě je možno objednat si na dobu Vašeho ubytování na statku domácí vajíčka a osobně doporučit můžeme také mléko z mlékomatu v obci Sledovice, vzdálené od statku čtvrt hodinu pěší chůze (1 km).